ورزش ,تبریز ,چوگان ,شهردار ,استان ,تاکید ,ورزش چوگان ,معظم رهبری ,شهرداری تبریز ,مقام معظم ,شهردار محترم 

 

سرپرست هیات چوگان استان آذربایجان شرقی از حمایت جدی شهردار تبریز جناب آقای دکتر نجفی از توسعه ورزش ملی و باستانی چوگان در شهر تبریز و استان خبر داد .

مهندس رشید شه شهی با اعلام این خبر اظهار داشت : ورزش چوگان یکی از فعالیت های اصلی و ملی در ایران است که در جهان ربشه ایرانی دارد و طی دیداری که با شهردار محترم تبریز داشتیم ایشان نیز بر این نکته تاکید داشتند که شهرداری تبریز نیز در این زمینه تاکید جدی دارد .

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ورزش چوگان گفت : مقام معظم رهبری در سخنان متعددی بر اهمیت و تقویت ورزش باستانی چوگان تاکید کرده اند . ایشان در برخی از این سخنرانی ها به مسئولان کشوری توصیه کرده اند که بر احیاء و حفظ این بازی سنتی ایرانیان بکوشند و آن را گسترش دهند . این سخنان تا امروز راه گشای حفظ بازی چوگان بوده است .

وی تاکید کرد :مقام معظم رهبری در دیدار با مسوولین ورزش کشور فرمودند ، دنبال ورزشهایی بگردید که بومی ماست و مردم از آنها خبر ندارند مثلا ورزش چوگان که یک ورزش ایرانی است ، الان هم در دنیا معمول است و چوگان بازی می کنند ولی ما اصلا بازی چوگان را بلد نیستیم ، اصلا نمی دانیم چوگان چیست . بیائید این ها را احیا و زنده کنید ، چون جزء فرهنگ شما و اصلا جزء ملیت شماست .

وی افزود با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری ما باید از توانمندی های استان به خصوص شهر تبریز در احیاء این ورزش ملی و باستانی به طور کامل استفاده کنیم که خوشبختانه شهردار ولایت مدار و ورزش دوست تبریز جناب آقای دکتر نجفی قول مساعدت در این خصوص را به ما داده اند .

سرپرست هیات چوگان با بیان اینکه البته معتقدیم که تحقق این مهم نیازمند همکاری همه جانبه است ، خاطر نشان کرد : در این راستا برنامه های ویژه ای در دست اجرا داریم و خوشبختانه شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی در کل دارای قابلیت ها و ظرفیت های بسیار خوبی برای ورود بخش خصوصی در این حوزه است .

وی گفت : باید نهادهای فرهنگی و ورزشی از جمله صدا و سیما به ورزش چوگان به عنوان یک ورزش اصیل و ملی و تاریخی توجه ویژه ای داشته باشند .

خوشبختانه شهرداری تبریز توجه ویژه ای به ورزش دارد که امید داریم با حمایت های شهردار محترم ورزش چوگان نیز به عنوان یک میراث ناملموس و ارزشمند در استان و شهر تبریز به صورت جدی فعال باشد .

مهندس شه شهی افزود : همیشه نگران از بین رفتن این میراث گران بها بودیم و از همین رو شهرداری تبریز در امر احیا آن نیز فعال شد و امید است با تاکید و حمایت شهردار محترم جناب آقای دکتر نجفی این ورزش به صورت جدی در برنامه های سازمان ورزش شهرداری تبریز قرار گیرد و در راستای گسترش آن فعال شود .

امیدوارم در افتخارات شهر تبریز در کنار پایتخت تشیع جهان اسلام ، پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی ، ثبت جهانی تبریز به عنوان شهر جهانی فرش ، تبریز به عنوان یکی از قطب های چوگان کشور نیز انتخاب شود و در این عرصه گام های مختلفی بردارد .

 

منبع اصلی مطلب : هیات چوگان استان آذربایجان شرقی
برچسب ها : ورزش ,تبریز ,چوگان ,شهردار ,استان ,تاکید ,ورزش چوگان ,معظم رهبری ,شهرداری تبریز ,مقام معظم ,شهردار محترم
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

ساموزیک : حمایت شهردار تبریز از توسعه ورزش ملی چوگان در استان آذربایجان شرقی